רולים של דפי אורז

מצרכים: 

1. חבילת דפי אורז (להשיג בחנויות טבע ובחנויות לדברי המזרח הרחוק)
2.מעט פטריות (שמפיניון ופורטובלו, אבל אפשר לגוון עם אחרות) פרוסות (לא חובה לשים פטריות)
3. גזר אחד קלוף, קצוץ לג'וליאנים קטנים ודקיקים (מתברר שיש קולפן כזה, שווה לחפש)
4. לחי קטנה של כרוב, שטופה וקצוצה דק
5. סלסילת נבטים- אני ערבבתי חצי סלסילה של נבטי אלפלפה (חוטים דקיקים) וחצי סלסילה של נבטים סיניים (נבטים עבים יותר)
6. חצי חבילת בצל ירוק- שטוף, קצוץ למקלות של 2-3 ס"מ, ללא השורשים הלבנים
7. לחובבי הכוסברה- חצי חבילה שטופה וקצוצה
8. שתי כפות סילאן, כמה טיפות שמן שומשום

 

אופן ההכנה: 

1. המלית: משמנים מחבת בשתי כפות שמן זית, וכשהמחבת חמה מכניסים את הפטריות, הגזר והכרוב. מאדים מעט ומוסיפים את הנבטים. מוסיפים מחצית מערימת הבצל הירוק ולאחר כמה דקות של ערבוב והקפצה מוסיפים את החצי השני, את עלי הכוסברה ואת הסויה, הסילאן ושמן השומשום. דקה שתיים נוספות של הקפצה ומכבים את האש.
2. דפי האורז: מכינים קערה הגדולה מקוטר דפי האורז ומוזגים לתוכה מים חמים- חמים מספיק אך לא כאלו שתקבלו אחוזי נכות בגינם- עוד רגע נכניס את הידיים למים. פורסים על השיש מגבת מטבח יבשה ונקייה ומקרבים אליכם את תערובת הירקות המוקפצים. נוטלים דף אורז אחד וטובלים אותו בקערת המים. הוא צריך לשקוע כולו במים. מים חמים מדי, אגב, יגרמו לדף להתקפל. לאחר כחצי דקה עד דקה, תלוי בחום המים, הדף מתרכך. הוא אמור להיות רך יותר ממה שהיה קודם אך לא רך מדי, כי אז לא תוכלו לשלוף את הדף שלם ולהניח אותו עגול וללא קמטים על מגבת המטבח.
3. בניית הרול: הנחתם את הדף עגול ושלם ונטול קמטים על מגבת המטבח? יופי. עתה עורמים תלולית קטנה של מוקפצים מתוך המחבת (הניחו לה לטפטף מעט למחבת את הנוזלים שהפרישו הפטריות והירקות) ומניחים על דף האורז, קרוב לאחד הקצוות. תופסים את הקצה בשתי ידיים ומניחים על התלולית, מהדקים ומתחילים לגלגל. קצת כמו סושי. מעט אחרי אמצע הדף אוחזים את שני הקצוות המאונכים לכיוון הגלגול, אוספים אותם פנימה וממשיכים לגלגל כאשר ערימת המוקפצים סגורה כבר מכל צדדיה ורק נותר לגלגל את הקצה. אין צורך להדביק- הדף ידבק לבד. מניחים על צלחת יבשה וממשיכים. מבטיחה, באחריות, שהפרקטיקה משתפרת לאחר הרול החמישי.

4. מניחים על צלחת הגשה (שלא יגעו אחד בשני כדי שלא ידבקו) ומכינים צלוחית טבילה עם רוטב טריאקי או לחליפין- משקשקים קצת רוטב סויה עם סילאן או סוכר חום. טובלים את הרול ברוטב וקוצרים מחמאות בשפע (וקלוריות במשורה). לבריאות!